• Γεια χαρά Επισκέπτης
  • Εμφάνιση μη αναγνωσμένων μηνυμάτων από την τελευταία επίσκεψη.
  • Αποστολέας Θέμα: Άρθρα Τεχνικά κ.α. - ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ  (Αναγνώστηκε 2183 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Matzore

• Ιπτάμενος
    • Μόνιμος κάτοικος του Forum
    • Φύλο: Άντρας
    Άρθρα Τεχνικά κ.α. - ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ
    « στις: Σεπτέμβριος 09, 2007, 04:28:42 πμ »
  • Publish
  • Με το ολοκαίνουργιο forum ξανά σε λειτουργία , παρατηρείται μαζικό "ανέβασμα" πληροφοριών (παλιών και καινούργιων), πράγμα ιδιαιτέρως ενθαρρυντικό και χρήσιμο.

Μία παράκληση προς όλους:

Όταν ανεβάζετε άρθρα (κυρίως: τεχνικά , θέματα ασφάλειας , τεχνικές οδήγησης κ.λ.π.) , να σημειώνετε πάντα (στην αρχή και στο τέλος του κειμένου) , αν αυτά αποτελούν δικές σας οδηγίες-προτάσεις-συμπεράσματα, ή απλά είναι μεταφορά από κάποιο βιβλίο , από κάποιον επαγγελματία , κ.λ.π.

Υπάρχουν άρθρα που δεν διακρίνεις αν αποτελεί προσωπική άποψη του χρήστη, ή είναι (πολύτιμη κατά τα άλλα) αντιγραφή από άλλη πηγή.

Για να είναι χρήσιμη (και αναλόγως αφομοιώσιμη) μία πληροφορία , πρέπει όσοι διαβάζουν να γνωρίζουν την πηγή.
    Με λίγα λόγια , άλλο είναι μια αντιγραφή από το manual, άλλο "μου το είπε ένας μάστορας" , και άλλο "εγώ τόσα χρόνια αυτό κάνω και δεν έχω πρόβλημα...".

Υ.Γ.
    Όσοι έχουν ήδη ανεβάσει άρθρα παραλείποντας τα παραπάνω, ας κάνουν ένα κόπο προσθέτοντας τις απαραίτητες πληροφορίες με "edit-τροποποίηση".
    Εάν για οποιοδήποτε λόγο δεν μπορούν , ας ενημερώσουν τους moderators.
    « Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 11, 2007, 10:47:35 πμ από scotty »
    Only motorcycle riders (+ skydivers) understand why a dog sticks his head out of the window while your driving...

Φιλικοί Ιστιότοποι

Vstrom Hellas Club Varadero Club Hellas Varadero Forum

TDM Λέσχες Εξωτερικού

TDM Italia TDM Romania TDM Bulgaria