Untitled Document

Αποστολέας Θέμα: ποιος ξερει απο καταγγελειες....???  (Αναγνώστηκε 3886 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος wolf

• ΣΑΣ ΤΡΥΠΑΩ ΟΛΟΥΣ
  • Μόνιμος κάτοικος του Forum
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ποιος ξερει απο καταγγελειες....???
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 03, 2009, 09:16:59 μμ »
απλα μπορει να μην σου λενε το ονομα για να αποφυγουν να πας και να τον κανεις μαυρο στο ξυλο

το θεωρω δυσκολο γιατι τα παιδια απο το τμημα ειναι γνωστοι μου και ο ενας πολυ καλος φιλος.
απλα μου λενε αν ηταν γυναικα η αντρας και τι ηλικια εμοιαζε απο την φωνη

μονο οταν μου εκανε μηνυση μια γρια απο απεναντι μου το ανεφεραν ονομαστικα....

παρε μια μερα το δικιγορο σου να τους ρωτησει πιος εκανε καταγγελια και να δεις αν θα του πουνε η οχι...σου λεω ειναι υποχρεωμενοι να σου πουνε....

Αποσυνδεδεμένος giannis900

• Φίλος του Forum
  • **
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 04, 2009, 01:40:35 πμ »
..πολεοδομοια μονο και αστυνομια επωνημα..
για πολεοδομια δεν ξερω... παντως και στην αστυνομια ανωνυμες καταγκελιες γινονται συνεχεια!!!
αν εγω μενω κηφισια και παρω και καταγκειλω ενα σπιτι η μαγαζι στην γλυφαδα ανωνυμα ειναι υποχρεομενοι να πανε να ελενξουν... μονο μηνυση επωνυμα...

το αν τι το θες;;;

Αποσυνδεδεμένος ΝΙΚΟΣ46

• ===========
  • et in arcadia ego
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 04, 2009, 01:53:28 πμ »
Οι Αρχές είναι υποχρεωμένες να ελέγξουν την όποια καταγγελία ακόμα και αν είναι ανώνυμη.

Δεν είναι υποχρεωμένος ο πολίτης να πει τα στοιχεία του.

'Ετσι κι αλλιώς μπορεί να δώσει ψεύτικο όνομα τηλεφωνικά.  ;)

Αποσυνδεδεμένος promitheas_27

• ΚΡΗΤΗ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ-TDM
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 04, 2009, 05:23:27 μμ »
Προσωπικα οφειλω να δωσω συγχαρητηρια σε αυτον που σε κατηγγειλε.Το εχουμε παραχεσει καποιοι σαυτη τη μαιμουδοχωρα.Δε νομιζετε?Εγω δηλαδη που οτι δουλεια κανω στο σπιτι που χτιζω βαζω και τα νομιμα ενσημα στο μαστορα και στον εργατη τι ειμαι?Μαλακας?Ο κλεψας του κλεψαντος...και μετα αναρωτιομαστε γιατι παμε κατα διαολου.Και το θεμα μας ειναι ποιος σου εκανε την καταγγελια?!Ημαρτον...

• ΚΡΗΤΗ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ-TDM
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 04, 2009, 05:31:20 μμ »
Να γνωρίζετε ότι αν κάνετε περίφραξη σε ένα χώρο εντός σχεδίου χρειάζεστε άδεια . Αν είναι εκτός σχεδίου όλα οκ.

Το ολα οκ σαυτη την περιπτωση χωρις να εχω καμια διαθεση ειρωνιας...ξερεις τι σημαινει ετσι φιλε μ?Τσιμπας δυο μετρα απο ανατολας αλλα δυο μετρα απο δισμας και ως δια μαγειας το οικοπεδακι εγινε οικοπεδαρα.Ετσι ακριβως...και ολα ειναι οκ..

Αποσυνδεδεμένος BlackSheep

• Περαστικός από εδώ
  • *
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 04, 2009, 06:28:41 μμ »
Κύριοι, ηρεμήστε.  Το ποιο σωστό το είπε ο Νikos26. Οι Αρχές είναι υποχρεωμένες να ελέγξουν την όποια καταγγελία ακόμα και αν είναι ανώνυμη.
 Δεν είναι υποχρεωμένος ο πολίτης να πει τα στοιχεία του.
'Ετσι κι αλλιώς μπορεί να δώσει ψεύτικο όνομα τηλεφωνικά.
 Σας το λέω και γω με πάσα βεβαιότητα, καθότιν ελέγχω σχεδόν σε καθημερινή βάση διάφορες καταγγελίες, ρουφιανιές οι όπως αλλιώς θέλετε εσείς να τις πείτε. Εγώ δεν θα σταθώ στο ηθικό μέρος, του αν δηλαδή καλά κάνουν και καταγγέλουν ανώνυμα.  Ο καθένας ας το κρίνει απ τη μεριά του.  Θα σας πω μόνο τούτο.  Πολλές φορές πήγα σε σοβαρές υποθέσεις οι οποίες ξεκίνησαν από μια πληροφορία η οποία αρχικά φαινόταν ασήμαντη και που όμως βγάλαμε λαυράκι!.  Και εξηγούμε για να μην παρεξηγηθώ:  Πως θα χαρακτηρίζατε κάποιον ο οποίος ήρθε στην υπηρεσία μου ένα πρωί (εν προκειμένω στο ΣΔΟΕ) και έδωσε την πληροφορία ότι στην τάδε αγροτική περιοχή μέσα σε αποθήκες γίνεται αποχρωματισμός πετρελαίου (δλδ προσθήκη υδράσβεστου με οξύ στο πετρέλαιο θέρμανσης για να γίνει πράσινο από κοκκινο), ή νόθευση βενζίνης 100ron με απλή, ή παρασκευή και συσκευασία λιπαντικών κινητήρα από καμένα λάδια, ή παραποίηση επώνυμων τσιγάρων με άλλα τριτοκοσμικών χωρών, ή νοθεία ποτών κλπ, κλπ.  Σας ανέφερα  περιπτώσεις που μας αφορούν όλους μιας και όλοι νοιαζόμαστε για το τί καύσιμα θα βάλουμε στα οχήματά μας ή τι θα καπνίσουμε ή τι θα φάμε ή τί θα πιούμε.  Από την άλλη υπάρχουν καταγγελίες που γίνονται από προσωπικό μένος ή για άλλη παπαριά πχ επειδή δεν είχε λάδι η σαλάτα στην ταβέρνα, ή επειδή έφαγα πόρτα στο κλαμπ, ή επειδή χώρισα με την πρώην που είναι κομμώτρια, ή επειδή δεν μου κάνανε καλό service στο ΤDM μου (για να μην ξεχνιόμαστε) κλπ, στις οποίες σταθμίζετε η σοβαρότητα της καταγγελίας και πάμε ή όχι.  Πάντως το 80% των καταγγελιών αφορούν τελικά την πλειοψηφία των πολιτών οι διερεύνηση των οποίων είναι προς όφελός του.

Αποσυνδεδεμένος NIDI

« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 04, 2009, 08:03:25 μμ »
Αυτο το κερατο με το ικα ειναι κατι που δεν καταλαβαινω, δεν θα επρεπε ο καθε τεχνικος-μαστορας που βαζεις στο σπιτι να εχει ασφαλιση του τεβε κ να σου κοβει δελτιο παροχης? Ο υδραυλίκος γιατι εχει? Ο ηλεκτρολογος γιατι?

Απλα για να πληρωνουμε κερατιατικα στο ικα.

Κανονικα πρεπει να σου πουν, αλλα δεν το κοβω! Θα σου πουν οτι ειναι ανωνυμη κ τελος το θεμα.

Αλλα τη το θες κ εσυ να το ψαξεις, εχε τους υποψη κ κανε τους τα ιδια, για μενα μην ασχολεισαι.

Πρεπει να κανεις αναγγελια εργου στο ικα κ απο εκει θα σου πουν αν χρειαζεται να βαλεις ενσυμα..αν κ για τοσο μικρο χωρο δεν χειαζεται το πολυ ν κολησεις ενα.

Αν εισαι τεχνικος ο ιδιος τοτε εχεις καποια εκπτωση στον αριθμο των ενσυμων

Αποσυνδεδεμένος hrousatdm

• Ο Συριανός
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 04:25:15 μμ »
Προσωπικα οφειλω να δωσω συγχαρητηρια σε αυτον που σε κατηγγειλε.Το εχουμε παραχεσει καποιοι σαυτη τη μαιμουδοχωρα.Δε νομιζετε?Εγω δηλαδη που οτι δουλεια κανω στο σπιτι που χτιζω βαζω και τα νομιμα ενσημα στο μαστορα και στον εργατη τι ειμαι?Μαλακας?Ο κλεψας του κλεψαντος...και μετα αναρωτιομαστε γιατι παμε κατα διαολου.Και το θεμα μας ειναι ποιος σου εκανε την καταγγελια?!Ημαρτον...

αμα ερθει ομως το φιλαρακι σου να σε βοηθησει να κανεις μια δουλεια που την κανεις μονος σου τοτε δεν μπλεκονται ουτε εργολαβοι ουτε οικοδομες.μην παρατρεχει η γλωσσα σου. να στρωσεις 10-15 τ.μ πλακακια δεν ειναι τιποτα. ενα πραγμα που πρεπει να σταματησει σε αυτο το χαλι που ζουμε ειναι η ρουφιανια και το πως να βγαλουμε το ματι του διπλα μας. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ....οταν ειναι να ανεβασω οικοδομη να εισαι σιγουρος πως θα τα κανω ολα οπως πρεπει. και οπως λεει ο νομος..

• ΚΡΗΤΗ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ-TDM
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 09:45:12 μμ »

αμα ερθει ομως το φιλαρακι σου να σε βοηθησει να κανεις μια δουλεια που την κανεις μονος σου τοτε δεν μπλεκονται ουτε εργολαβοι ουτε οικοδομες.μην παρατρεχει η γλωσσα σου. να στρωσεις 10-15 τ.μ πλακακια δεν ειναι τιποτα. ενα πραγμα που πρεπει να σταματησει σε αυτο το χαλι που ζουμε ειναι η ρουφιανια και το πως να βγαλουμε το ματι του διπλα μας. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ....οταν ειναι να ανεβασω οικοδομη να εισαι σιγουρος πως θα τα κανω ολα οπως πρεπει. και οπως λεει ο νομος..

Καταρχην καλως η κακως υποχρεουσαι ετσι και αλλιως να βαλεις ενσημα.Ειτε κανεις εσυ τη δουλεια με φιλο σου ειτε τη δωσεις σε μαστορα.Και εκει προσωπικα διαφωνω καθετα αλλα ετσι ειναι το κωλοκρατος.Ψαξε το και θα δεις οτι ετσι ειναι.Παντως δεν εξηγησες απτην αρχη οτι εκανες τη δουλεια με φιλο σου και δεν μπορω να μυρισω τα νυχια μου ετσι?Ουτε να διαβασω ολα τα ποστ.Εσυ προσωπικα μπορει να εισαι ο πιο εντιμος ελληνας που απλα ηθελε να γλυτωσει μερικα μεροκαματα αλλα μη μου πεις οτι δεν ξερεις τι γινεται με τα ενσημα στο ελλαντα?μην τρελαθουμε...

Αποσυνδεδεμένος geoiat

• Μέλος της Λέσχης
  • *
  • μπουχουχου!!!!!!
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 09:54:48 μμ »
Κυριοι ηρεμηστε...

Το συστημα προστατευει μεν την ασφαλιση του μαστορα/εργατη αλλα για ταυτοχρονα τι του παρεχει σαν ασφαλεια οταν τη χρειαστει?
Συνηθως τπτ...

Γι αυτο πολλες φορες οι ιδιοι δεν ζητανε ενσημα ωστε να ειναι πιο φθηνη η δουλεια και να την παρουν...

Αποσυνδεδεμένος xkaliak

• Τσάμπα σάλιο λέμεεε.....
  • 1-2 , 1-2 τεστ τεστ
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:01:26 μμ »
Για την δική μου καταγγελία αναφέρεσαι?
1. ΑΦΟΥ ΤΟ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ, ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ !!!

Αποσυνδεδεμένος xkaliak

• 1-2 , 1-2 τεστ τεστ
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:11:54 μμ »
Να γνωρίζετε ότι αν κάνετε περίφραξη σε ένα χώρο εντός σχεδίου χρειάζεστε άδεια . Αν είναι εκτός σχεδίου όλα οκ.

Το ολα οκ σαυτη την περιπτωση χωρις να εχω καμια διαθεση ειρωνιας...ξερεις τι σημαινει ετσι φιλε μ?Τσιμπας δυο μετρα απο ανατολας αλλα δυο μετρα απο δισμας και ως δια μαγειας το οικοπεδακι εγινε οικοπεδαρα.Ετσι ακριβως...και ολα ειναι οκ..

Ο σκοπός του φόρουμ πέρα από τα άλλα είναι να μοιραζόμαστε εμπειρίες και γνώσεις πάνω σε διάφορα θέματα.
Αυτό που έγραψα είναι για να ενημερωθεί όποιος δεν γνωρίζει για το γεγονός ότι ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΑΔΕΙΑ για να περιφράξεις κάτι που σου
ανήκει αν αυτό είναι εκτός σχεδίου. Αντίθετα χρειάζεσαι άδεια για την περίφραξη εντός σχεδίου . Αναφέρομαι σε εφαρμογή του νόμου και σε τίποτα παραπάνω. Εσύ φαντάζομαι ότι το ήξερες και μιας και είσαι και τόσο νομοταγής θα είχες βγάλει άδεια περίφραξης στο οικόπεδο που χτίζεις.

Αποσυνδεδεμένος geoiat

• Μέλος της Λέσχης
  • *
  • μπουχουχου!!!!!!
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:15:17 μμ »
Ο σκοπός του φόρουμ πέρα από τα άλλα είναι να μοιραζόμαστε εμπειρίες και γνώσεις πάνω σε θέματα που αφορουν το μοτοσυκλετισμο.

;)

Αποσυνδεδεμένος xkaliak

• 1-2 , 1-2 τεστ τεστ
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:21:04 μμ »
Ο σκοπός του φόρουμ πέρα από τα άλλα είναι να μοιραζόμαστε εμπειρίες και γνώσεις πάνω σε θέματα που αφορουν το μοτοσυκλετισμο.

;)

Κυρίως ναι , αλλά δεν είναι νομίζω απαγορευτικό να αναφερόμαστε και σε άλλα θέματα , πλην αυτών που καθορίζεται ότι δεν επιτρέπεται
να μιλάμε όπως πχ πολιτικά , αθλητικά κλπ . ;) ;)
Διορθώστε με αν δεν έχω καταλάβει καλά

Αποσυνδεδεμένος geoiat

• Μέλος της Λέσχης
  • *
  • μπουχουχου!!!!!!
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:24:23 μμ »
Δεν ειπε κανεις οτι απαγορευοντε αλλα δεν ειναι ο σκοπος του φορουμ αυτος...

Φιλικοί Ιστιότοποι

Vstrom Hellas Club Varadero Club Hellas Varadero Forum

TDM Λέσχες Εξωτερικού

TDM Italia TDM Romania TDM Bulgaria