Γενικά > Καθημερινά

κλοπη Μ3......????

<< < (5/5)

Ehetleos:
Όταν συμβαίνουν τέτοια δυσάρεστα μακριάααααααααα. Αν βγάλει ο άλλος κάνα μαχαίρι-κουμπούρι δε λέει να γίνεις μακαρίτης για τα σίδερα. Αν μπορείς διακριτικά να ακολουθήσεις και να δώσεις πληροφορίες χωρίς να βάλεις τη ζωή σου σε άμμεσο κίνδυνο έχει καλώς. Αλλιώς άστο να πάει άστο. Αν έχεις Μ3 προφανώς και έχεις ασφάλεια κλοπής οπότε δεν τρέχει τίποτε.
Μια φορά πήγα σε παρόμοιο περιστατικό να βοηθήσω (και καλά ο γυμνασμένος, πολεμικοτεχνίτης, ex-αμφίβιο καταδρόμι και έτσι) και μου προτείνανε ένα κουμπούρι στη μούρη που τα είδα όλα. Δε λέει!

villasg:
Καλα τα λες φιλε μου.
Ειδικα εδω στην αθηνα που ολοι οι "περιεργοι" αλλοδαποι , κουβαλανε και απο κατι επανω τους .
Δεν αξιζει για τα σιδερα να παθεις κατι.
Ειδικα εαν δεν ειναι και δικα σου ....

Ehetleos:
Ξέρεις, πιστεύω ότι και δικά σου να είναι, όσο και αν σε χτυπήσει στο "εγώ" και σε πονέσει, δεν το ρισκάρεις. Ειδικά αν έχεις οικογένεια...

ARHS:
μπράβο ρε προεδρούκο  ;)  :D :D :D

Πριν απο αρκετά χρόνια στο Παγκράτι παρκάρουν 2 τυπάκια εξω απο μια πολυκατοικία και  μπροστά σε ενα μινιμάρκετ την μηχανή τους (cbr 900). Πάνε στον 1ο όροφο και μετά απο 20 λεπτά βλέπουνε απο το μπαλκόνι ενα <<γάτο>> να προσπαθεί να το πάρει  :o :o :o

Φωνάξανε και τον έπιασε ο μινιμαρκετ!!!!!

Αποτέλεσμα: τον κατέβασαν στο κλιμακοστάσιο και οι ένοικοι μετά αο αρκετή ώρα φώναξαν την αστυνομία γιατί δεν μπορούσαν να ακούνε άλλο τις φωνές του.  ::) ::) ::)

Δεν του έκανα μύνηση αλλά και ο τυπάκος δεν ξαναφάνηκε στην περιοχή. 

Ehetleos:
Σε ολόιδιο περιστατικό δικός μου παρατηρεί από την ταράτσα στην Καλιθέα τύπο να προσπαθεί να του πάρει το ΚΤΜ του που είναι παρκαρισμένο αποκάτω στο πεζοδρόμιο. Βάζει τις φωνές και χυμάει να κατέβει από τις σκάλες. Πριν φτάσει κάτω είχε βγεί από το απέναντι μαγαζί κάποιος ο οποίος προσπάθησε να σταματήσει τον κλέφτη αλλά αποκόμισε μια κατσαβιδιά στην κοιλιά η οποία του έκανε διάτρηση λεπτού εντέρου και τον τρέχανε στα χειρουργεία. Μην κάνετε τους μάγκες, δεν παίζουνε με τέτοιες καταστάσεις. Α, και άγαλμα (ηρώο) δεν κάνανε σε κανέναν που ποτέ σταμάτησε κλέφτες (αν τη γλύτωσε τη ζωούλα του). Λογικευτήτε!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Φιλικοί Ιστιότοποι

Vstrom Hellas Club Varadero Club Hellas Varadero Forum

TDM Λέσχες Εξωτερικού

TDM Italia TDM Romania TDM Bulgaria
Μετάβαση στην πλήρη έκδοση