Untitled Document

* Photo Gallery

Created with TDM Hellas slideshow.

Αποστολέας Θέμα: Η Ελλάδα στα δυο  (Αναγνώστηκε 3914 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dream

• Μόνιμος κάτοικος του Forum
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρεις λαλουν και εφτα χορευουν ! ! !
Απ: Η Ελλάδα στα δυο
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 01:44:42 πμ »
απο τη μια λες καλα κανουν απο την αλλη οτι δεν φταινε και οι αλλοι....

στη θεση του επαγγελματια που χανει χρηματα τις μερες που ειναι κλειστος ο δρομος ελα λιγο.... ;)
[/quote]

Λοιπόν, σε ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ φίλε μου wolf ότι είμαι από τους πρώτους επαγγελματίες που χάνω χρήματα
όταν κλείνουν τους δρόμους.
     Όσο περί ΦΠΑ και ΟΓΑ που λέει ο φίλος xepap πολύ σωστά τα λέει και κάτι τέτοιο εννοούσα και εγώ όταν έλεγα
ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΗ ΤΟΥΣ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Υπάρχουν κι άλλοι τρόποι να εκφραστούν χωρίς να επιβαρύνουν κάποιους άλλους.
                                               Τι λες και εσύ ???????????????????????????

Αποσυνδεδεμένος wolf

• ΣΑΣ ΤΡΥΠΑΩ ΟΛΟΥΣ
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 02:34:18 πμ »
εγω λεω οτι αν ηταν στο χερι μου θα τους επερνε ο διατανος με τις <απεργειες>.....
εχουμε μαθει καλα το ποιημα....οτι θελουν οι εργατοπατερες και τα κομματοσκυλα..... ???
στην καμπουρα κανενος δεν εκανα λεφτα ουτε και περιμενα ποτε να δικαιοθω....αυτοι ομως το κανουν...
θυμαμε εδω και 6-7 χρονια περιπου ειχαν κανει ΠΑΛΙ απεργεια κλεινωντας το δρομο εξω απο Ητουμενιτσα...ερχωμουν απο Ισπανια με την μηχανη με 3 φιλους....ηταν περιπου 15-20 τρακτερ και καμια 20αρια ατομα στο <μπλοκο>...απο την αλλη ηταν καμια 40αρια φορτιγα και 20 ιχ....θυμαμε που τους παρακαλαγανε να ανοιξουν το δρομο οι αστυνομικοι και αυτοι λεγανε κατι παπαριες ο θεος να σε φυλαει...απο την μια τα φορτιγα απο την αλλοι οι <αγροτες> και στη μεση 7-8 αστυνομικοι....καποια στυγμη και ενω αρχισε να νυχτονει γυρναει ο επικεφαλης της αστυνομιας και λεει...<εμεις φευγουμε και βγαλτε τα περα εσεις με τα φορτυγα και τα ιχ>......λες να κανανε πανω απο 10 λεπτα να ανοιξουν τον δρομο ? εγω σου λεω ουτε 5...κατεβικαν οι φορτιγαντζιδες με τους λοστους στα χερια και τους εφτασε το σκατο στην καλτσα.... >:( >:(
αντε να δεις μετα εσυ.....ετσι θελει για μενα...εκλεισες το δρομο ? με πιο δικαιομα? ποιος εισαι ? μπρωστα ενα τεθορακισμενο και απο πισω τα ματ να βαρανε στο ψαχνο...να δεις...
θες να διξεις την δισαρεσκια σου ? την αγανακτιση σου ?
κανε αυτο που λεει ο Δημητρης....τελος.....οχι εις βαρος μου...δεν σου φταιω σε τπτ...

Αποσυνδεδεμένος Xepap

• Προδότης Βαβαρός
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 11:41:55 πμ »
Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο...όταν ήταν τα μπλόκα στην Κρήτη πριν κάνα χρόνο ενάμιση πήγα μπροστα στο μπλόκο και τους είπα ότι πρέπει να πάω Ηράκλειο το παιδί μου στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο για μια εξέταση. Ενώ όλοι οι αστυνομικοί μου έλεγαν ότι δεν περνάει κανείς και δεν θα με αφήσουν με το που πήγα μπροστα και τους το είπα σε 30 δεύτερα είχαν ανοίξει τον δρόμο και με άφησαν και πέρασα.
shit happens !!!!!

Αποσυνδεδεμένος LaNeK

• Μέλος της Λέσχης
  • *
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 12:06:09 μμ »
Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο...όταν ήταν τα μπλόκα στην Κρήτη πριν κάνα χρόνο ενάμιση πήγα μπροστα στο μπλόκο και τους είπα ότι πρέπει να πάω Ηράκλειο το παιδί μου στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο για μια εξέταση. Ενώ όλοι οι αστυνομικοί μου έλεγαν ότι δεν περνάει κανείς και δεν θα με αφήσουν με το που πήγα μπροστα και τους το είπα σε 30 δεύτερα είχαν ανοίξει τον δρόμο και με άφησαν και πέρασα.

χμ...  θα πάω να νοικιάζω άρρωστα παιδιά μπροστά από τα μπλόκα και θα έχω έναν στην άλλη άκρη να τα μαζεύει και να μου τα φέρνει πίσω.
λεφτά με ουρά λέμε!!!  (πλάκα κάνω ε)

φωνάχτε, διεκδικήστε, κλείστε δρόμους, ανοίξτε δρόμους κλπ κλπ κλπ....   αλλά αν δείτε ποτέ μπλόκο ή πορεία που να αποτελείται από  ιδιωτικούς υπαλλήλους σε ποσοστό πάνω από 90% μην τολμήσετε να πλησιάσετε... 

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΟΛΑ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΧΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΤΕΣ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΚΩΛΟΔΑΧΤΥΛΟ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΙΣ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ

και φωνάζουν όλοι οι άλλοι... ακόμα και το δημόσιο.. ασταδιάλα ρε!

(p)hear the back side of the (p)horse

Αποσυνδεδεμένος dream

« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 02:59:15 μμ »
    Και οι αγρότες άνθρωποι είναι βρε παιδιά εννοείται ότι θα σε άφηναν να περάσεις με κάποιον ο οποίος θα έπρεπε να πάει στο νοσοκομείο.

Αποσυνδεδεμένος wolf

• ΣΑΣ ΤΡΥΠΑΩ ΟΛΟΥΣ
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 08:36:16 μμ »
αν κανουν το λαθος να κλεισουν δρομο οι αγροτες τωρα θα ανοιξουν ρουθουνια λεμεεεεεεεεεεεεεεεεε

εφυγα εχθες το βραδυ να παω Θεσσαλονικη και επεστρεψα σημερα πριν απο 5 λεπτα....
εφυγα κατα της 1 το βραδυ...πηγα στον Αγιοκαμπο και απο εκει για Θεσσαλονικη..ολα καλα αν εξερεσεις την 1,1/2 ωρα παραπανω δρομο...σε αποζημιωνει η θεα και η διαδρομη δυπλα στη Θαλασσα μεχρι το Στομιο...ΜΟΝΟ ιχ απο εκεινω τον δρομο...αστυνομια παντου και κανουν σωστα την δουλεια τους...μεχρι εδω ολα καλα...ψωνια στη Θεσαλονικη μεχρι το μεσημερι...καφεδακι...φαγητο...στακ μια μεχρι το αεροδρομιο για να παρω τα ξαδερφακια και αντε σιγα σιγα το δρομο της επιστροφης...σκεφτικα με το μυαλο μου ( το πιο ? χαχαχα ) οτι καλυτερα ειναι να παω απο εγνατια -Γρεβενα και μετα Καλαμπακα...αμ δε...ενας μπαγλαμας παπαρας ειχε την φαινη ιδεα να δωσει τα φορτιγα απο αυτον τον δρομο.....ΠΟΥ ΒΡΕ ΜΠΑΓΛΑΜΑ ????? ΠΟΥ ???? ΣΕ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΧΩΡΑΕΙ ΙΣΑ ΙΣΑ 2 ΙΧ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΦΟΡΤΗΓΑ....ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ......

Γρεβενα -Καλαμπακα με το αμαξι ειναι 20 λεπτα στην χειρωτερη......
εγω σημερα εκανα 2,40 λεπτα....

ειπατε κατι ? τραβαγα ενεσεις στα ματια....εριξα τα μπινελικια της ζωης μου....
τι θα κανουν ομως θα μου πεις....
η εγνατια εχει τελειωσει κατα 99%....Θεσσαλονικη-Γρεβενα-Καλαμπακα ειναι 8 χιλιομετρα πιο κοντα απο τη διαδρομη Θεσσαλονικη - Γρεβενα -Παναγια - Καλαμπακα.....και ο δρομος ειναι παααααρα πολλυ μεγαλητερος....το καλο ειναι οτι δεν εχεουν διοδια....και ουτε για Θεσσαλονικη εχουν...μονο στα Μαλγαρα...

αντε τωρα να κλεισουν και οι αγροτοπατερες το δρομο...ερε τι εχει να γινει...

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος despot

• Μέλος του Δ.Σ.
  • Moderator
  • ((((((Ð))))))
    • Σχετικα με εμενα
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 12:07:30 πμ »
...... καλα, δεν τα κλεινουμε   ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 22, 2009, 12:10:28 πμ από despot »

Αποσυνδεδεμένος wolf

• ΣΑΣ ΤΡΥΠΑΩ ΟΛΟΥΣ
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 12:16:24 πμ »
παντος αν πας σε μπλοκο θα ερθω και θα σε κανω τοπι στο ξυλο....ρε θα ανοιξουν ρουθουνια λεμεεεεεε....θα κυλιστουμεεεεεεεεεε...θα πεσουν μυτεεεεεεεεεεεεεεεεες.....

Αποσυνδεδεμένος pitcoupe

• Καβάλα ... στο TDM μου!
    • η ιστοσελίδα μου
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 12:37:08 πμ »
ρε εδω στη Καβαλα στο χωριο μου που κλεινανε, ηρθε ντοπιος νταλικερης απο δρομολογιο και λεει ''ρε παιδια ανοιξτε λιγο να το παω 200μ παρακατω να το παρκαρω, ξερετε που μενω'' και δεν τον αφηναν οι αλητες... βγηκαν τα λοσταρια και οι καραμπινες για να παει στο σπιτι του ο ανθρωπος... αυτο ελειπε, να αφηνουν και τον αρρωστο κοσμο στο δρομο...

Αποσυνδεδεμένος dream

« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 12:59:09 πμ »
παντος αν πας σε μπλοκο θα ερθω και θα σε κανω τοπι στο ξυλο....ρε θα ανοιξουν ρουθουνια λεμεεεεεε....θα κυλιστουμεεεεεεεεεε...θα πεσουν μυτεεεεεεεεεεεεεεεεες.....
  Εγώ πάντως να ξέρεις ότι αν τον δω σε μπλόκο σε παίρνω αμέσως τηλ. να έρθεις να τον κάνεις τόπι στο ξύλο,  αρκεί................ να με αφήσεις να τραβάω foto για να σας δούνε και στο forum         ΟΚ???????   ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος wolf

• ΣΑΣ ΤΡΥΠΑΩ ΟΛΟΥΣ
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 01:01:24 πμ »
ok......

:D :D :D

Αποσυνδεδεμένος despot

• Μέλος του Δ.Σ.
  • Moderator
  • ((((((Ð))))))
    • Σχετικα με εμενα
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 03:18:33 πμ »
...... ρε μη με βαζει και ''μεσο''για να περασει  ;D

Αποσυνδεδεμένος Mongas

• Mongalicious...!!!!
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 03:43:41 μμ »

φωνάχτε, διεκδικήστε, κλείστε δρόμους, ανοίξτε δρόμους κλπ κλπ κλπ....   αλλά αν δείτε ποτέ μπλόκο ή πορεία που να αποτελείται από  ιδιωτικούς υπαλλήλους σε ποσοστό πάνω από 90% μην τολμήσετε να πλησιάσετε... 

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΟΛΑ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΧΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΤΕΣ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΚΩΛΟΔΑΧΤΥΛΟ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΙΣ ΑΜΥΓΔΑΛΕΣ

και φωνάζουν όλοι οι άλλοι... ακόμα και το δημόσιο.. ασταδιάλα ρε!

Ακριβώς έτσι όπως τα λές!
Ουδείς χειρότερος από τον ευεργετηθέντα αχάριστο....

Αποσυνδεδεμένος despot

• Μέλος του Δ.Σ.
  • Moderator
  • ((((((Ð))))))
    • Σχετικα με εμενα
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 11:47:02 μμ »
Δείτε στο  βίντεο πώς αντιμετώπισε η Νορβηγία, μια παρόμοια κατάσταση, με βράχους έτοιμους να πέσουν στο δρόμο. Τι κάνουν οι άνθρωποι;;;;

Αποσυνδεδεμένος Xepap

• Προδότης Βαβαρός
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 11:21:39 πμ »
Τη δουλειά τους σαν κράτος....simple as that.
shit happens !!!!!

Φιλικοί Ιστιότοποι

Vstrom Hellas Club Varadero Club Hellas Varadero Forum

TDM Λέσχες Εξωτερικού

TDM Italia TDM Romania TDM Bulgaria