Untitled Document

Photo Gallery

Created with TDM Hellas slideshow.

Αποστολέας Θέμα: Τιμές απο γενικό σέρβις????????????  (Αναγνώστηκε 7042 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aisxos18

• Φίλος του Forum
  • **
  • Φύλο: Άντρας
    • radio-arvyla
Απ: Τιμές απο γενικό σέρβις????????????
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 05:40:34 μμ »
Στα επισημα συνεργεία YAMAHA έχουν αναρτήσει κατάλογο με όλες τις χρεώσεις...
ρίξε μια ματιά...υπάρχει πχ τιμή για κάθε έργατοώρα ανάλογα με το τι σέρβις κάνεις ;)

Επίσημο είναι και αυτό..αλλα δεν κάνω πλεον τον κόπο να κοιτάξω τι και πως..το αποτελεσμα μετράει.230 για λαδια,φιλτρο,βαλβιδες ειναι εξωφρενικο ποσο.ΕΙΝΑΙ ΤΑΡΙΦΑ. Εγω εαν επαιρνα 200αρι απο μοτοσυκλετα θα κοιταγα και της παναγιας τα ματια..θα του γυαλιζα και τα πλαστικα...
Στην τελικη καθομαι και πληρωνω 200αρια για να εχω την εγγυηση..μαντεψτε ομως..τελειωνει η εγγυηση..
και μετα συνεργειο συνοικιακο με γνωστο ανθρωπο..και καθε 20.000 στην yamaha για ρυθμιση,με δικα μου λαδια....Ετσι και αλλιως tdm ειναι αυτο,προβλημα χοντρα δεν βγαζει.

φιλε mpompiras82
εννοουν το συστημα μπροστα στα αμορτισερ εχει λάδια...και αυτα τα λαδια ανα 10.000 στα αλλαζουν..
if you build it,They will come..

Αποσυνδεδεμένος konstantinos

• Μόνιμος κάτοικος του Forum
  • Η ρόδα θέλει δρόμο....
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 05:53:17 μμ »
Εαν ειναι επίσημο της YAMAHA η τιμή είναι λογική!!
homo homini lupus

Αποσυνδεδεμένος TDMOTER

• Φίλος του Forum
  • **
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 05:56:45 μμ »
φιλαρακι και εγω ειμαι ετοιμος να κανω σερβις στο 20000 χλμ,πηγα και εγω στη YAMAHA......μου ειπαν περιπου τα ιδια,στο 200αρι να υπολογιζω,αν βαλω και πισω τακακια παμε στα 230.....οποτε τα ιδια ειναι παντου,και εμενα μου επεσαν τα αυτια οταν ακουσα την καμπανα.....και θελω και λαστιχα.....αστα φιλαρακι μας βαρανε κανονικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος paris82

• Περαστικός από εδώ
  • *
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 06:08:18 μμ »
Ευχαριστω για την ανταποκριση παιδες!

Αποσυνδεδεμένος paris82

• Περαστικός από εδώ
  • *
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 06:09:27 μμ »
φιλαρακι και εγω ειμαι ετοιμος να κανω σερβις στο 20000 χλμ,πηγα και εγω στη YAMAHA......μου ειπαν περιπου τα ιδια,στο 200αρι να υπολογιζω,αν βαλω και πισω τακακια παμε στα 230.....οποτε τα ιδια ειναι παντου,και εμενα μου επεσαν τα αυτια οταν ακουσα την καμπανα.....και θελω και λαστιχα.....αστα φιλαρακι μας βαρανε κανονικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  για λαστιχα κοιτα στο θεμα λαστιχα εγω εβαλα με 250

• Η ρόδα θέλει δρόμο....
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 06:22:09 μμ »
Που να είχαμε και HONDA!!!!! :o :o

Μη πανικοβάλεστε.....στο αυτοκίνητο (αν έχετε-εγώ δεν) πόσα θα πληρώνατε?(oι μηχανές είναι εξίσου ακριβές στην αγορά τους-υπάρχει αναλογία αγοράς και σέρβις....κοίτα bmw moto)

Μη τα θέλουμε όλα δικά μας...καλό-φτηνό...(είμαστε παρτάλια όμως ...εεεε?-όλοι μας-)

Να δώσετε σημασία στην ποιότητα....αν είστε ικανοποιημένοι ok - αν δεν σας κοροιδευουν - αν σας βάζουν γνήσια ανταλακτικά...

Συμφωνώ ότι τα επίσημα είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙ ακριβά. Αλλά όταν δίνεις ένα φορτηγό λεφτά δεν αφήνεις την καλή σου όπου να ναι!!! (οχι οτι δεν υπάρχουν επίσημα συνεργεία που είναι για τα ΜΠΑΖΑ)
homo homini lupus

Αποσυνδεδεμένος aisxos18

• Φίλος του Forum
  • **
    • radio-arvyla
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 06:36:46 μμ »
Μη πανικοβάλεστε.....στο αυτοκίνητο (αν έχετε-εγώ δεν) πόσα θα πληρώνατε?)
170 ευρω γενικό των 40.000 απο την opel...και ειναι corsa 987cc 2006 μοντελο 3κυλινδρους
με αλλαγη λαδιων 3.2 λιτρα
μπουζιά
φιλτρο βενζινας
φιλτρο αερα
φιλτρο καμπινας
ελεγχο στα παντα χειροφρενα,φρενα,ελαστικα,καυσαερια,αμορτισερ...
μου εφτιαξε την κλειδαρια,και ξεβουλωσε και τα σωληνακια  απο τους γυαλοκαθαριστηρες
νερο στους γυαλοκαθαριστηρες--> 1,23 ευρω..ελεος ομως..
και φραπε..
if you build it,They will come..

• Η ρόδα θέλει δρόμο....
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 06:42:48 μμ »
Μη πανικοβάλεστε.....στο αυτοκίνητο (αν έχετε-εγώ δεν) πόσα θα πληρώνατε?)
170 ευρω γενικό των 40.000 απο την opel...και ειναι corsa 987cc 2006 μοντελο 3κυλινδρους
με αλλαγη λαδιων 3.2 λιτρα
μπουζιά
φιλτρο βενζινας
φιλτρο αερα
φιλτρο καμπινας
ελεγχο στα παντα χειροφρενα,φρενα,ελαστικα,καυσαερια,αμορτισερ...
μου εφτιαξε την κλειδαρια,και ξεβουλωσε και τα σωληνακια  απο τους γυαλοκαθαριστηρες
νερο στους γυαλοκαθαριστηρες--> 1,23 ευρω..ελεος ομως..
και φραπε..

ακριβά το πληρωσες..... :D :D :D :D :D

Μη ξεφεύγεις απο το θέμα.....(εννοω σχέση τιμης αγοράς κ σερβις)

homo homini lupus

Αποσυνδεδεμένος tdmgas

• Lindo Gostoso!!!
  • Αν δεν μπορεις να βρεις τη λυση βρες αλλο προβλημα
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 07:26:12 μμ »
Ενα παραδειγμα θα φερω δεν εχω τδμ αλλα τζιξερ.λοιπον ειμαι γερμανια η μηχανη αγορα καινουργια ηρθε ο καιρος για το 2 σερβις λαδια φιλτρο και τιποτα αλλο,και ταυτοχρονα και το αμαξι γερμανια επισης.λοιπον για την μηχανη μου ζητησαν 350 ευρω και στο αμαξι Audi Α3 στην αουντι φυσικα το σερβις λογο εγγυησης μου πειραν 300 ευρω ;D ;D ;D
Στο αμαξι το εκανα διοτι επρεπε να ταξιδεψω ελλαδα αλλα για τη μηχανη με καμια παναγια κατεβηκα ελλαδα και με 150 ευρα το εκανα και μια χαρα σε εξουσιωδοτημενο!!!!!!!!!!

Και κατι ασχετο πηγα να μου αλαξουν λαστιχα στο αμαξι για το χειμωνα,τα λαστιχα τα ειχα εγω απλα να βγαλουν τα παλια και να βαλουν τα αλλα πληρωσα 80 ευρω  :o :o :o

• Η ρόδα θέλει δρόμο....
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 08:12:51 μμ »
Ενα παραδειγμα θα φερω δεν εχω τδμ αλλα τζιξερ.λοιπον ειμαι γερμανια η μηχανη αγορα καινουργια ηρθε ο καιρος για το 2 σερβις λαδια φιλτρο και τιποτα αλλο,και ταυτοχρονα και το αμαξι γερμανια επισης.λοιπον για την μηχανη μου ζητησαν 350 ευρω και στο αμαξι Audi Α3 στην αουντι φυσικα το σερβις λογο εγγυησης μου πειραν 300 ευρω ;D ;D ;D
Στο αμαξι το εκανα διοτι επρεπε να ταξιδεψω ελλαδα αλλα για τη μηχανη με καμια παναγια κατεβηκα ελλαδα και με 150 ευρα το εκανα και μια χαρα σε εξουσιωδοτημενο!!!!!!!!!!

Και κατι ασχετο πηγα να μου αλαξουν λαστιχα στο αμαξι για το χειμωνα,τα λαστιχα τα ειχα εγω απλα να βγαλουν τα παλια και να βαλουν τα αλλα πληρωσα 80 ευρω  :o :o :o

πες τα βρε Κώστα
homo homini lupus

Αποσυνδεδεμένος NIK_DEVOL

• ήμουν φίλος, είμαι φίλος
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 02, 2010, 11:39:08 πμ »
Ναι αλλά άλλοι οι μισθοί στη Γερμανία και άλλες επίσης οι υπηρεσίες και οι εγγυήσεις που σου παρέχει ο Γερμανός... ;)

Αποσυνδεδεμένος tdmgas

• Lindo Gostoso!!!
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 08:47:36 μμ »
δεν ειναι παντα ετσι απο δικια μου εμποιρια μου εκαναν μαλακια στο αμαξι οχι στη μηχανη και τους ξεχεσα οσο για τους μισθους ναι ειναι αλλα οχι να σου παιρνουν 80 ευρα για να σου αλαξουν λαστιχα!!!

;D ;D ;D

και 300 για να σου βαλουν ενα κοτσαδορο ελεος δλδ!!!

Αποσυνδεδεμένος vassilas

• To ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ .-
  • Μέλος της Λέσχης
  • *
  • Τhe project never end's . . . . . . . . . . .
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 11:06:49 πμ »
δεν ειναι παντα ετσι απο δικια μου εμποιρια μου εκαναν μαλακια στο αμαξι οχι στη μηχανη και τους ξεχεσα οσο για τους μισθους ναι ειναι αλλα οχι να σου παιρνουν 80 ευρα για να σου αλαξουν λαστιχα!!!

;D ;D ;D

και 300 για να σου βαλουν ενα κοτσαδορο ελεος δλδ!!!
300 ευρώ να σου βάλουν τον κοτσαδόρο που πρέπει και όπως πρέπει,όχι ότι να ναι κι όπως να ναι.
Μήν τρελαθούμε κι όλας.
380 ευρώ έδωσα εγώ σε επώνυμο συνεργείο που το διαφήμηζε και το forum εδώ για μεγάλο σέρβις με:
λάδια,φίλτρα.μπουζιά,καδένα εκκεντροφόρου,τακάκια πίσω,και όλα τα υγρά.
Επίσης στο χαρτί που μου δώσανε έλεγε ότι κάνανε και γενικό έλεγχο.
Αποτελεσμά ?
1ον Ραγισμένη δισκόπλακα είχα πίσω και δέν την είδανε (παρόλο που αλλάξανε και τα τακάκια).
2ον ΤΟ μηχανάκι είχε φίλτρο ΚΝ και έγραψαν αλλαγή φίλτρου αέρα.
Ποιός έχασε,εγώ τα 50 ευρώ Ή αυτός που θα χάσει κι άλλους 10 πελάτες από μένα ???

Αποσυνδεδεμένος vassilisv

• Φίλος του Forum
  • **
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 11:25:27 πμ »

[/quote]300 ευρώ να σου βάλουν τον κοτσαδόρο που πρέπει και όπως πρέπει,όχι ότι να ναι κι όπως να ναι.
Μήν τρελαθούμε κι όλας.
380 ευρώ έδωσα εγώ σε επώνυμο συνεργείο που το διαφήμηζε και το forum εδώ για μεγάλο σέρβις με:
λάδια,φίλτρα.μπουζιά,καδένα εκκεντροφόρου,τακάκια πίσω,και όλα τα υγρά.
Επίσης στο χαρτί που μου δώσανε έλεγε ότι κάνανε και γενικό έλεγχο.
Αποτελεσμά ?
1ον Ραγισμένη δισκόπλακα είχα πίσω και δέν την είδανε (παρόλο που αλλάξανε και τα τακάκια).
2ον ΤΟ μηχανάκι είχε φίλτρο ΚΝ και έγραψαν αλλαγή φίλτρου αέρα.
Ποιός έχασε,εγώ τα 50 ευρώ Ή αυτός που θα χάσει κι άλλους 10 πελάτες από μένα ???
[/quote]

Σου το ΧΡΕΩΣΑΝ δηλαδή και το φίλτρο αέρα? Ποιό συνεργείο?

Αποσυνδεδεμένος tdmgas

• Lindo Gostoso!!!
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 02:00:43 μμ »
ναι ολα οκ αλλα μου εβαλαν αλλο κοτσαδορο λαθος απο αλλο μοντελο χωρις να με ρωτησουν και μετα που εψαξα διοτι πεταγε πισω σαν π@@τσα ειδα οτι ειχα αλλη μαρκα μανουαλ και λλο κοτσα δορο φορεμενο στο αμαξι συν οτι ηταν απο αλλο μοντελο και οχι για το δικο μου.Πηγα να μου τον αλαξουν και ελεγαν δεν γινεται και τα σχετικα,οκ λεω θα παρω τηλ αστυνομια πρεσβεια και οπου αλλου χρειαζεται και μετα θα δουμε αν τον αλαξεται η οχι.μετα απο καμποση μανουρα μου τον αλαξαν και εβαλαν το καταληλο για το αμαξι μου,αλλα την μαρκα την ιδια και οχι απο αυτη που μου εδωσαν μανουλ.Οποτε και εσυ δικιο εχεις απλα ειναι στον ανθρωπο πιστευω!!!

;) ;) ;)

Φιλικοί Ιστιότοποι

Vstrom Hellas Club Varadero Club Hellas Varadero Forum

TDM Λέσχες Εξωτερικού

TDM Italia TDM Romania TDM Bulgaria