• Γεια χαρά Επισκέπτης
  • Εμφάνιση μη αναγνωσμένων μηνυμάτων από την τελευταία επίσκεψη.
  • Αποστολέας Θέμα: Η καλύτερη επιλογή  (Αναγνώστηκε 1146 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Makdam

• Περαστικός από εδώ
    • *
    • Total likes: 0
    Η καλύτερη επιλογή
    « στις: Οκτώβριος 12, 2017, 02:13:47 μμ »
  • Publish
  • Εχοντας περασει ολο το καλοκαιρι με μετρια προς κακης καταστασης ελαστικα ηρθε η μεγαλη στιγμη και η ερωτηση μου ειναι που να καταληξω... να ενημερωσω οτι την μηχανη την χρησιμοιποιω καθαρα και μονο για βολτες, αραια και που κανα ταξιδακι και γενικα την πιεζω ανα διαστηματα ( αν εχεις να την βγαλεις κανα μηνα λογικο δεν ειναι?  :P ).Και επισης λογω δουλειας θα την χρησιμοποιω λιγο παραπανω  τον χειμωνα με βροχες και τα σχετικα! Αρα θελω ενα ανθεκτικο λαστιχακι και παραλληλα αξιοπιστο για να αντεξει οσο ειναι εφικτο και σε βαθος χρονου! Καθε αποξη δεκτηηη!!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος LONELY-RIDER (Spyros)

• Μέλος της Λέσχης
    • *
    • Total likes: 81
    • You only live once
    Απ: Η καλύτερη επιλογή
    « Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 12, 2017, 02:37:53 μμ »
  • Publish
  • Ειναι υποκειμενικη η απαντηση για τον καθενα τα λαστιχα και ειναι το τι τον καλυπτει προσωπικα στην οδηγηση που ο ιδιος κανει εμενα με καλυπτουν 
    τα DUNLOP ROADSMART πολοι συντροχοι παιζουν με τα BRINGESTON B  Τ30

Αποσυνδεδεμένος AkisTDMakis

• Μέλος του Δ.Σ και
    • Global Moderator
    • Total likes: 89
    • Φύλο: Άντρας
    • Life goes on....
    « Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 12, 2017, 08:55:23 μμ »
  • Publish
  • Σε όποιον λαστιχά και να ρωτήσεις σίγουρα θα σε κατατοπίσει καλύτερα από εμάς ...
    Βέβαια ο καθένας θα σε "σπρώξει" στην επιλογή των εταιρειών που δουλεύει ο ίδιος....(πχ Michelen)
    Και όχι πολλές φορές αντικειμενικά στην εταιρεία που πιστεύει ότι είναι καλύτερη κατά 100%

Τώρα αν ρωτήσεις εμάς, ο καθένας θα σου πει και από μια διαφορετική άποψη....

Από τη δική μου πλευρά λοιπόν η τελευταία μου επαφή με τα Τ30 με έχει αφήσει με τις καλύτερες εντυπώσεις....
    Και χρήση κάνω όπως εσύ.....
    Δεν ζεσταίνονται τόσο γρήγορα όσο άλλα ελαστικά, αλλά κρατάνε περισσότερα χιλιόμετρα και όταν με το καλό ζεσταθούν είναι ΣΟΥΠΕΡ !
    Και όταν λέω ότι δεν ζεσταίνονται εύκολα εννοώ ότι δεν βγαίνεις από το γκαράζ και στο 1 χιλιόμετρο μπαίνεις με όσα στην πρώτη στροφή...
    Μόλις ρολάρεις για 3-4 χιλιόμετρα είναι μια χαρά....

Και φυσικά προτείνουμε τον Αντρέα Ψυχογιό σαν υποστηρικτή και συνεργάτη της λέσχης μας....
    Και με πολύ καλές τιμές φυσικά....

Αυτά....
                                    Δυστυχώς παίρνει χρόνια να οικοδομήσεις εμπιστοσύνη, και αρκούν μερικά δευτερόλεπτα για να την καταστρέψεις...

Αποσυνδεδεμένος anemos119

« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 13, 2017, 08:34:29 πμ »
  • Publish
  • συμφωνω  τον TDMAKI τωρα βεβαια εαν η τσεπη σου αντεχει τα angel gt 2  για εμενα ειναι κορυφη !!, οπως κορυφη ειναι και τοκοστος τους !!!

Αποσυνδεδεμένος Makdam

• Περαστικός από εδώ
    • *
    • Total likes: 0
    « Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 13, 2017, 05:31:37 μμ »
  • Publish
  • Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις , θα το ψαξω λιγο ακομα πριν βαλω και θα σας πω εντυπωσεις απο την επιλογη μου! Αν υπαρχει κ' καποιος αλλος με καμια προταση ας μιλησει  ;D

Αποσυνδεδεμένος georgedr

• Περαστικός από εδώ
    • *
    • Total likes: 7
    « Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 15, 2017, 01:54:47 μμ »
  • Publish
  • Αντικατεστησε προσφατα τα roadsmart 2 και πηγα σε metzeler z8. Η μηχανη εγινε πολυ στιβαρη μου θυμιζει gs1200 και πλεον μπορει να επιταχυνει χωρις σπινιαρισματα και να πλαγιασεις χωρις να φοβασαι.Το σιγουρο ειναι οτι δεν ξαναβαζω dunlop σε μηχανη, δεν φαγωνονται ποτε δεν πατανε πουθενα  (παραδοξως στο αμαξι ειναι τελεια τα steet responce 2). Συγκρινοντας τα δεν βγαινει ασφαλες συμπερισμα. Οτι καινουργιο και να βαλεις παντα θα ειναι καλυτερο απο αυτο που αλλαζεις. Ενα φιλος εχει βαλει t30 evo και ηταν πολυ ευχαριστημενος.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος NG

« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 26, 2018, 01:33:36 μμ »
  • Publish
  • Αντικατεστησε προσφατα τα roadsmart 2 και πηγα σε metzeler z8. Η μηχανη εγινε πολυ στιβαρη μου θυμιζει gs1200 και πλεον μπορει να επιταχυνει χωρις σπινιαρισματα και να πλαγιασεις χωρις να φοβασαι.Το σιγουρο ειναι οτι δεν ξαναβαζω dunlop σε μηχανη, δεν φαγωνονται ποτε δεν πατανε πουθενα  (παραδοξως στο αμαξι ειναι τελεια τα steet responce 2). Συγκρινοντας τα δεν βγαινει ασφαλες συμπερισμα. Οτι καινουργιο και να βαλεις παντα θα ειναι καλυτερο απο αυτο που αλλαζεις. Ενα φιλος εχει βαλει t30 evo και ηταν πολυ ευχαριστημενος.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Έχοντας πάρει πρόσφατα tdm και έχει τα z8 δύο χρόνια θα πω πως μέσα στην Αθήνα δεν κάνουν. Τα θεωρώ πολύ μάπα. Ίσως σε ταξιδι ζεσταίνονται αλλά εδώ.....

Αποσυνδεδεμένος dim0127

• Περαστικός από εδώ
    • *
    • Total likes: 2
    « Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 02, 2019, 06:39:54 μμ »
  • Publish
  • Καλησπέρα και από μένα εγώ φοράω continental road attack 2 είμαι πολύ ευχαριστημένος αλέα χουνε και 330Ε οπότε ψάχνομε και άγω να δω τι μπορώ να βάλω
    Ένας φίλος φοράει τα METZELER Z8 και μου λέει ότι του κάθονται πολύ καλά καμιά άλλη άποψη?
    Τα  METZELER Z8 έχουν 225 Ε.

Αποσυνδεδεμένος NG

« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 05, 2019, 08:17:54 μμ »
  • Publish
  • Καλησπέρα και από μένα εγώ φοράω continental road attack 2 είμαι πολύ ευχαριστημένος αλέα χουνε και 330Ε οπότε ψάχνομε και άγω να δω τι μπορώ να βάλω
    Ένας φίλος φοράει τα METZELER Z8 και μου λέει ότι του κάθονται πολύ καλά καμιά άλλη άποψη?
    Τα  METZELER Z8 έχουν 225 Ε.
    Ακριβως από πάνω γράφω πόσο άχρηστα είναι αφού δε ζεσταίνονται ποτέ εδώ στην αθηνα

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικοί Ιστιότοποι

Vstrom Hellas Club Varadero Club Hellas Varadero Forum

TDM Λέσχες Εξωτερικού

TDM Italia TDM Romania TDM Bulgaria