• Γεια χαρά Επισκέπτης
  • Εμφάνιση μη αναγνωσμένων μηνυμάτων από την τελευταία επίσκεψη.
  • Αποστολέας Θέμα: Κοροϊδία απο συνεργεία  (Αναγνώστηκε 344 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lampan

• Περαστικός από εδώ
    • *
    • Total likes: 4
    • Φύλο: Άντρας
    Κοροϊδία απο συνεργεία
    « στις: Ιανουάριος 31, 2018, 06:28:59 μμ »
  • Publish
  • Καλησπέρα σας,
    Έχω τα νεύρα μου και δεν είμαι σίγουρος αν γράφω στο σωστό σημείο. Αν πρέπει να το αλλάξω μου λέτε να το κάνω.
    Τα τελευταία 2 χρόνια εμπιστεύομαι έναν τεχνικό στην Ηλιούπολη παρόλο που μου έχει δείξει στο παρελθόν είτε οτι δεν είναι αρκετά καλός είτε οτι είναι λίγο απατεώνας (για το στρίγγλισμα που κάνει το TDM στην αρχή ήθελε να με πείσει οτι κάτι έχει σπάσει εκεί μέσα)
    Τον Δεκέμβριο η μηχανή έκανε έναν περίεργο ήχο που μου θύμιζε ανάγκη για ρύθμιση βαλβίδων.
    Το πήγα και μου έβγαλε μαζί με γενικό service και τακάκια, αλλαγή καδένας , τεντωτήρα (αν θυμάμαι καλά) και ρύθμιση. Όλα μαζί 435!
    Το μηχανάκι συνέχισε να κάνει περίεργο θόρυβο, ο ίδιος με καθησύχαζε και ρώτησα σε έναν άλλο ο οποίος μου είπε οτι όντως δεν έχουν ρυθμιστεί σωστά οι βαλβίδες.
    Έκοψα λοιπόν απο τον πρώτο και πήγα στον 2ο για να είμαι τουλάχιστον σίγουρος για το μηχανάκι.
    Πριν λίγο που το πήρα μου είπε οτι δεν έχει αλλαχτεί τίποτα!!!! Ούτε καν φίλτρο αέρα, ούτε παραφλού.
    Όπως καταλαβαίνετε έμπλεξα και χρειάζομαι κάποιον τρίτο, αξιόπιστο πλέον να μου πει την αλήθεια.
    Δεν αναφέρω τα δύο συνεργεία αλλά αν θέλετε μπορώ να σας τα στείλω είτε με pm είτε και εδώ, δεν έχω κάτι να κρύψω.
    Έχετε κάτι να μου προτείνετε;
    Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος AkisTDMakis

• Μέλος του Δ.Σ και
    • Global Moderator
    • Total likes: 89
    • Life goes on....
    Απ: Κοροϊδία απο συνεργεία
    « Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 31, 2018, 07:24:07 μμ »
  • Publish
  • Ο καθένας θα σου προτείνει τον δικό του μάστορα και συνεργείο από ότι καταλαβαίνεις...
    Φυσικά και έχουμε συνεργαζόμενα εξουσιοδοτημένα συνεργεία
    Ποια περιοχή σε βολεύει ?

Πχ στη Λεωφόρο Αθηνών βρίσκεται ο Γκουζιβελάκης Χρήστος (2105818899)
    Ή μάλλον πιο κοντά σου Πειραιώς και Χαμοστέρνας βρίσκεται ο Δελαμάνης (2103470090)
    και φυσικά στην Κυψέλη (Σικίνου 15) βρίσκεται ο Πιπερίγκος (2108670557)

Σε κάθε περίπτωση καλό θα ήταν να αναφέρεις λεπτομερώς το πρόβλημά σου και να αναφέρεις επίσης το όνομα της λέσχης μας
    ώστε να έχεις σίγουρα μεγαλύτερη προσοχή και φροντίδα.....Αρκετά μέλη μας έχουν χρησιμοποιήσει τα πιο πάνω συνεργεία με καλά αποτελέσματα συνεργασίας

Ελπίζω να βοήθησα....
    Σου εύχομαι να βρεις αυτό που ψάχνεις....
                                    Δυστυχώς παίρνει χρόνια να οικοδομήσεις εμπιστοσύνη, και αρκούν μερικά δευτερόλεπτα για να την καταστρέψεις...

Αποσυνδεδεμένος lampan

• Περαστικός από εδώ
    • *
    « Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 31, 2018, 07:29:38 μμ »
  • Publish
  • Μια χαρά!
    Πειραιώς και Χαμοστέρνας όντως είναι πιο κοντά.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Μόλις έχω κάτι νεότερο θα σας ενημερώσω για να μπορεί τουλάχιστον να προφυλαχθεί ο επόμενος

• Μέλος του Δ.Σ και
    • Global Moderator
    • Life goes on....
    « Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 31, 2018, 08:40:03 μμ »
  • Publish
  • Στον Σταύρο Δελαμάνη να αναφέρεις ότι έρχεσαι από τη λέσχη TDMHellas και φυσικά αναλυτικά το πρόβλημά σου
    με τα προηγούμενα συνεργεία......
    Επίσης αν θες χρησιμοποίησε και το όνομά μου..... Άκης Μιχαλόπουλος
                                    Δυστυχώς παίρνει χρόνια να οικοδομήσεις εμπιστοσύνη, και αρκούν μερικά δευτερόλεπτα για να την καταστρέψεις...

Αποσυνδεδεμένος lampan

• Περαστικός από εδώ
    • *
    « Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 05, 2018, 11:31:33 πμ »
  • Publish
  • Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα!
    Θα ήθελα να ευχαριστήσω το φόρουμ και ιδιαίτερα τον Άκη για την βοήθεια

Είχα κλείσει ραντεβού με τον Σταύρο και πήγα σήμερα και το είδαμε.
    Έλεγξε όλο το μηχανάκι χωρίς καμία χρέωση, είδε οτι τουλάχιστον  η καδένα και ο τεντωτήρας δεν είναι παλιά ή φθαρμένα οπότε ο τεχνικός στην Ηλιούπολη κάποια δουλειά πρέπει να την έκανε .
    Δεν ανοίξαμε μηχανή για να δούμε ακριβώς τι συμβαίνει γιατί ούτως ή άλλως την έιχε ανοίξει ο δεύτερος για να ρυθμίσει βαλβίδες.
    Πιθανότατα λοιπόν με κορόιδεψε ο δεύτερος αλλά δεν μπορώ ούτε να είμαι τελείως σίγουρος ούτε να αποδείξω κάτι, αν κάποιος θέλει τα στοιχεία απο τα 2 συνεργεία θα του τα δώσω ευχαρίστως.

Ο Σταύρος πάντως μου φάνηκε σοβαρός επαγγελματίας και με κάλυψε, και πέραν του οτι δε μου ζήτησε τίποτα για τον έλεγχο με καθησύχασε οτι το μηχανάκι είναι μια χαρά. Επίσης μου έδωσε και ένα κόστος για αλλαγή δίσκων χαμηλότερο απο τους άλλους. Τέλος είναι ανοιχτός Σάββατο που βολεύει.

Σας ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια σας!

• Μέλος του Δ.Σ και
    • Global Moderator
    • Life goes on....
    « Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 05, 2018, 10:45:59 μμ »
  • Publish
  • Χαρά μας να βοηθάμε όπου μπορούμε........
    Και με το καλό να σε γνωρίσουμε και από κοντά σε κάποια εκδήλωση ή εκδρομή....
    Τετάρτες μαζευόμαστε στη λέσχη μας......

Αποσυνδεδεμένος lampan

• Περαστικός από εδώ
    • *
    « Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 08, 2018, 06:00:23 μμ »
  • Publish
  • Ευχαριστώ πολύ!
    Η Τετάρτη είναι δύσκολη μέρα αλλά έστω μια φορά θα προσπαθήσω να περάσω να σας γνωρίσω και το βλέπουμε για καμια εκδρομή

Να είστε καλά!

Αποσυνδεδεμένος georgedr

• Περαστικός από εδώ
    • *
    « Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 10, 2018, 12:45:20 μμ »
  • Publish
  •   Καλησπερα, ειχα ενα προβλημα στο tdm με αρρυθμιες και αποτομα τιναγμα της μηχανης απο τερμα κλειστο σε ανοιχτο εστω και ελαχιστα, τοσο σπαστικο που μου την ειχε δωσει στα νευρα. Ηταν τοσο ξερο στο ανοιγμα του γκαζιου που σηκωνες σουζα με δευτερα και 2000 στροφες μονο με γκαζι. Μεχρι και βαλβιδες ρυθμισα αλλα δεν εφταιγε αυτο. Πληρωσα τεσσερις μαστορες και κανενας δεν μπορουσε να το διορθωσει. Μεχρι που για καλη μου τυχη πηγα στον Γκουζιβελακη! Ο ανθρωπος εξηγηθηκε. Εαν στο φτιαξω μου λεει με πληρωνεις. Τελικα επρεπε να αλλαξω τα σωματα ψεκασμου. Εβαλα μεταχειρισμενα, εκανε καυσαναλυση και ολα δουλευουν ρολοι. Εχασα απειρο χρονο και χρηματα εως τοτε. Πλεον μπορω να απολαυσω την μηχανη μου. Το tdm ειναι μοναδικο.

Αποσυνδεδεμένος yuasa

• Περαστικός από εδώ
    • *
    • Total likes: 0
    « Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 25, 2018, 04:19:50 μμ »
  • Publish
  • Καλησπερα στην παρεα... εχετε να μου προτεινετε κανα καλο συνεργειο στο Βολο;;; για ρυθμιση βαλβιδων  :-\

σας ευχαριστω  ;)
    TDM900 RN08 / Remus Grand Prix carbon
    TDM900 RN11 / Mivv GP carbon

Αποσυνδεδεμένος despot

• Μέλος του Δ.Σ
    • Moderator
    • Total likes: 342
    • ((Ð)) You might be an Motorcycle man if ...
      • Σχετικα με εμενα
    « Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 26, 2018, 12:44:45 πμ »
  • Publish
  • Χατζηκουπης, που είναι μέλος της Λέσχης μας

Φιλικοί Ιστιότοποι

Vstrom Hellas Club Varadero Club Hellas Varadero Forum

TDM Λέσχες Εξωτερικού

TDM Italia TDM Romania TDM Bulgaria