Untitled Document

Photo Gallery

Created with TDM Hellas slideshow.

Αποστολέας Θέμα: ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑς ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΟ ΟΣΟΥς ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ  (Αναγνώστηκε 3519 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikol

• Μόνιμος κάτοικος του Forum
  • la katastasion tres apelpision
παιδια εχω τρομερο προβλημα ..εχω ενα απιστευτο σκυλι ρατσας boxer...η ναομι μου.ετσι τι λεω..ειναι η ζωη μου λογω κκαι του οτι μενω μονη μου καταλαβενετε τι δεσιμο εχουμε αφου την εχω απο κουταβι και ειναι το παρεακι μου....λοιπον η ναομι οπως ανακαλυψα προχθες μετα απο εξετασεις δυστυχως εχει καλαζαρ στο τεταρτο σταδιο για την ακριβεια...ο γιατρος μου συνεστησε θεραπεια με χαπια και ενεσεις οπου το ονομα των ενεσεων δεν μου το λεει γιατι προφανως δε θελει να τις βρω απο ιντερνετ και χασει τα λέφτα...αν γνωριζετε κατι η ναομι θα σας ηταν υποχρεη και μαζι της και εγω... Υ,Γ...το τελευταιο που θελω να σκεφτομαι ειναι οτι μπορει να τη χασω,,, ευχαριστω
LA KATASTASION TRES APELPISION

Αποσυνδεδεμένος nick 183

• Φίλος του Forum
  • **
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑς ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΟ ΟΣΟΥς ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 07, 2008, 09:41:58 μμ »
κανε μια βολτα κ σε εναν ακομη κτηνιατρο για να σιγουρευτεις.απο εκει κ επειτα στειλε μου μεσω msn οτι πληροφοριες εχεις για την ασθενια κ εγω θα ρωτησω φιλους μου που σπουδαζουν πατρα ιατρικη να σου βρουμε ακριβως το ονομα απο το φαρμακο,εχω κ στην ιταλια φιλο που σπουδαζει ιατρικη.
δεν υπαρχει περιπτωση να μην βρεθει λυση.μην ανησυχεις!

Αποσυνδεδεμένος nikol

• la katastasion tres apelpision
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 07, 2008, 09:49:03 μμ »
ξερω μονο οτι ειναι στο τεταρτο σταδιο και ο γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να ξεκινησει αμεσα τις ενεσεις...χαπια τις δινω 5 μερες τωρα και υποτιθετε οτι μεθαυριο πρεπει να ξεκινησει τις ενεσεις ...βεβαια μου ζηταει το ποσο τω 35 ευρω για την καθε ενεση και το ονομα της ενεσης δε μου το λεει προφανως για να μην το βρω απο ιντερνετ πιο φθηνα...μονο αυτα ξερω
LA KATASTASION TRES APELPISION

Αποσυνδεδεμένος anezos

• Θα μας φαει η ....μαρμάγκα!!!!
  • Μέλος της Λέσχης
  • *
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 07, 2008, 10:02:17 μμ »
Νομίζω Νικολ η Νοελα μπορει να σε βοηθησει. Σιγουρα θα ξερει περισσότερα λογω οτι εχει την ιδια αγαπη για τα σκυλακια.

Νοελα ακούει??

Αποσυνδεδεμένος scotty

• Moderator
  • Ζησε σημερα αυτα που δεν θα μπορεις να ζησειςαυριο
    • http://scottyfjr.wordpress.com/
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 07, 2008, 10:20:23 μμ »
Η Νοελα και η victory ειναι ειδικες στο θεμα ... ;)

Αποσυνδεδεμένος Yannis

• Τα βίντεο μου !
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 07, 2008, 10:43:21 μμ »
Και εγψ στην Νοελα θα σου ελεγα να απευθυνθεις !!
Τα ειχε περασει και η ιδια με την σκυλιτσα της  :-\ και ειναι ειδημων στο θεμα !!
θα της στειλω και ενα ΠΜ στο bikenet.gr να της πω να περασει μια βολτα !!
"Life is not about waiting for the storms to pass...it's about learning how to dance in the rain."

Συνδεδεμένος armadosgr

• Σιδερενιο & Xωρίς TDM
    • Compat Computers
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 07, 2008, 10:55:21 μμ »
ξερω μονο οτι ειναι στο τεταρτο σταδιο και ο γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να ξεκινησει αμεσα τις ενεσεις...χαπια τις δινω 5 μερες τωρα και υποτιθετε οτι μεθαυριο πρεπει να ξεκινησει τις ενεσεις ...βεβαια μου ζηταει το ποσο τω 35 ευρω για την καθε ενεση και το ονομα της ενεσης δε μου το λεει προφανως για να μην το βρω απο ιντερνετ πιο φθηνα...μονο αυτα ξερω

Στην Ιταλια το κουτακι με τις ενεσεις που εχει 5 μεσα εχει 12 ευρώπουλα . Επίσης τα χάπια ειναι βοηθητικά της αγωγής και θα πρ'επει ο κτηνιατρος να ξερει ακριβώς της δόσης που θα πρεπει να δινει για το παραπανω θα ξεσκισει τα νεφρα του σκυλιού . Επίσης μάθε και παρε στα χερια σου τις εξετασεις απο τον κτηνιατρο και ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ τι λογο αντιθεσης έχει πχ 1:4000 η οτι αλλο εχει και σε ποιο εργαστηριο της εχει κανει . Μπορω να σου γραψω παρα πολλά αλλα δεν ειναι το σωστο μερος ημουν πρωήν ιδιοκτητης μποχερ θυληκου και ειχε καλαζαρ και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις . Σημερα η σκυλα ειναι υγιεστατη ειναι 5 χρονων και ζει μαζι με αλλα 2 σκυλια στο κορωπι. Η ενεσης δεν ειναι τιποτα μπορεις να της κανεις και εσυ μόνη σου στο σπίτη αν δεν τρεμει το χερι σου ( εξοικειωση χρειαζεται ) και επίσης παιρνεις τηλεφωνο εαν θες στο 6936725353 μιλας μαζι μου και σου συστηνω την Αννα Σουσου που ειναι κτηνιατρος και Φιλοζωη και η οποια εσωσε την σκυλα.  Επίσης ανα πάσα στιγμη σου δειχνω ολο τον φακελο του σκυλιου με τις εξετασεις για να καταλαβεις ποσο σωστη κτηνιατρος ειναι.  Παρε και τωρα εαν θες ειμαι σπιτη
18 Βίδες Για Αστραγαλο + 4 Βίδες Για Το Πελμα + 2 Συνδετήρες =  Με Ενα Σιδερενιο Πόδι.

Συνδεδεμένος armadosgr

• Σιδερενιο & Xωρίς TDM
    • Compat Computers
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 07, 2008, 10:58:39 μμ »
 Το ονομα της κτηνιατρου ειναι Σουσου Αννα ειναι στο χαλανδρι και το τηλ ειναι 2106857395 της λες οτι εισαι απο τον Αρμανδο
18 Βίδες Για Αστραγαλο + 4 Βίδες Για Το Πελμα + 2 Συνδετήρες =  Με Ενα Σιδερενιο Πόδι.

Αποσυνδεδεμένος Noela

• Φύλο: Γυναίκα
    • happypuppy
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 07, 2008, 11:56:19 μμ »
Έχουμε περάσει άσχημη περίοδο λόγω καλαζάαρ αλλά νενικήκαμεν. Μίλησα με τη Νικόλ. Της συνέστησα να συμβουλευτεί και άλλους κτηνιάτρους μόλις πάρει στα χέρια της τα αποτελέσματα. Κι εγώ ρώτησα τι τίτλο έχει (δεν της έχει πει) και από ποιό εργαστήριο είναι τα αποτελέσματα. Σε καμία περίπτωση δεν αφήνουμε στον κτηνίατρο να δώσει κάτι στο σκύλο μας που δε μας λέει τι είναι. Για όσους δεν το γνωρίζουν, κυκλοφορεί ήδη φάρμακο νόμιμα πλέον στην Ελλάδα. Λέγεται Milteforan και αντίθετα με το Glucantime δεν πειράζει τα νεφρά. Δεν είναι ενέσεις, είναι πόσιμο διάλυμα και το κάνεις μόνος σου σπίτι, αλλά με προσοχή. Χορηγείται από το στόμα με την τροφή για 28 ημέρες. Τα χάπια (zylapour) μπορούν να χορηγούνται και ταυτόχρονα, άφοβα.

Αποσυνδεδεμένος niknik

• Υποχθόνιο
  • Μέλος της Λέσχης
  • *
  • Tempus edax rerum
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 08, 2008, 07:50:20 πμ »
Μακάρι να πάνε όλα καλά  :)

Αποσυνδεδεμένος TDriverM

• Σαλόνικα, Σαλόνικα με το Θερμαϊκό σου
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 08, 2008, 10:46:39 πμ »
Καλή δύναμη Ναόμι. Το TDMHellas Forum είναι μαζί σου. Καλή τύχη.
   Ρόδα είναι και γυρίζει ... Άστη να γυρνάει και όπου μας πάει ;)  

Αποσυνδεδεμένος KTiNoS

• Εδώ Tanglangla!
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 08, 2008, 11:14:32 πμ »
Έχουμε περάσει άσχημη περίοδο λόγω καλαζάαρ αλλά νενικήκαμεν. Μίλησα με τη Νικόλ. Της συνέστησα να συμβουλευτεί και άλλους κτηνιάτρους μόλις πάρει στα χέρια της τα αποτελέσματα. Κι εγώ ρώτησα τι τίτλο έχει (δεν της έχει πει) και από ποιό εργαστήριο είναι τα αποτελέσματα. Σε καμία περίπτωση δεν αφήνουμε στον κτηνίατρο να δώσει κάτι στο σκύλο μας που δε μας λέει τι είναι. Για όσους δεν το γνωρίζουν, κυκλοφορεί ήδη φάρμακο νόμιμα πλέον στην Ελλάδα. Λέγεται Milteforan και αντίθετα με το Glucantime δεν πειράζει τα νεφρά. Δεν είναι ενέσεις, είναι πόσιμο διάλυμα και το κάνεις μόνος σου σπίτι, αλλά με προσοχή. Χορηγείται από το στόμα με την τροφή για 28 ημέρες. Τα χάπια (zylapour) μπορούν να χορηγούνται και ταυτόχρονα, άφοβα.
Aν θες δουλειά ... πες !
 ???

Boozer

• Επισκέπτης
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 08, 2008, 03:01:53 μμ »
Καλή δύναμη Ναόμι. Το TDMHellas Forum είναι μαζί σου. Καλή τύχη.
+1
Go For It! Οι γυναίκες είναι φορείς ζωής! Αντέχουν τα χειρότερα!
Καλό κουράγιο και στους δυο σας... :)

Αποσυνδεδεμένος Portishead

« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 08, 2008, 04:43:45 μμ »
Κουράγιο και όλα ευχομαι να πανε καλα.
Ξερεις πως μπορεί να το κόλλησε ?
Της έβαζες σιτρονέλα πριν τη βόλτα ? Αντιαπαρασιτικο λουράκι φόραγε ? Μένει σε κήπο ?

Καθε καλοκαιρι και εγώ με αυτο το σκατοκαλαζααρ αγχώνομαι...  :'( :'( :'(
There is no Replacement for Displacement
God made the people...Samuel Colt made them even !

Αποσυνδεδεμένος Noela

• Φύλο: Γυναίκα
    • happypuppy
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 08, 2008, 09:59:24 μμ »

Γιώργο και λοιποί κυνόβιοι (κατά το μηχανόβιοι), για πρόληψη καλαζααρ

- Κολλάρο scalibor με αλλαγή στο τετράμηνο
- Τις πρώτες 7 μέρες κάθε επικίνδυνου μήνα, περίπου μισό zylapour πρωί - βράδυ. (δοσολογία αναλόγως κιλών).
- Ψέκασμα με antiphlebotom μέρα παρά μέρα. (Υπάρχουν και κάτι άλλα που ψεκάζεις εβδομαδιαίως)
- Ύπνος μέσα στο σπίτι Δεν αφήνεις το σκυλί να ξαπλώνει στα χόρτα μετά τη δύση του ηλίου.
- Από αμπούλες μόνο οι advantix και xspot δηλώνουν και για σκνίπα. Η frontline όχι. Το advantix είναι βαρύ κι έχει παρενέργειες.
- Ο βασιλικός διώχνει τις σκνίπες
- Σκελίδες σκόρδου στο φαί (δεν έχει αποδειχτεί)
- Τουλάχιστον μια φορά το χρόνο εξετάσεις

Επικίνδυνοι μήνες δεν είναι μόνο οι καλοκαιρινοί. Η συγκεκριμένη σκνίπα ζει στους 22 βαθμούς κελσίου.

Φιλικοί Ιστιότοποι

Vstrom Hellas Club Varadero Club Hellas Varadero Forum

TDM Λέσχες Εξωτερικού

TDM Italia TDM Romania TDM Bulgaria